sopot2014

Operacja baseballowa

Baseball to sport, w którym gracze używają kija, piłki i rękawicy. Rzucanie piłki, uderzanie piłki i łapanie piłki to podstawy gry. Oczywiście realizacja tych trzech celów jest trudniejsza niż się wydaje i to właśnie ta walka przyciąga baseballistów do sportu.

W tym poście omówimy skomplikowaną grę w baseball, omówimy niektóre z podstawowych zasad i sprzętu oraz zaplanujemy układ boiska do baseballu.

Podstawy baseballu

Czas gry w baseball nie jest ograniczony zegarem, jak to ma miejsce w większości innych sportów. Obie drużyny rywalizują w serii rund podzielonych na połowy. Gry zawodowe i studenckie trwają średnio dziewięć rund.

Drużyna gości odbija i próbuje zdobywać punkty w pierwszej połowie każdej zmiany, podczas gdy gospodarze zajmują pozycje obronne na boisku. Celem obrony jest „wyeliminowanie” zawodników drużyny ofensywnej na różne sposoby. Po trzech autach drużyny zamieniają się rolami: drużyna ofensywna staje się drużyną defensywną, a drużyna defensywna staje się drużyną ofensywną. Pałkarze wysyłają po jednym człowieku na raz, aby spróbować uderzyć piłkę.

Motorem tego sportu jest dwóch graczy: miotacz i pałkarz. W meczu baseballowym ci dwaj gracze są w centrum uwagi. W Major League Baseball miotacz stoi na wzniesieniu, zwanym kopcem miotacza, który znajduje się 60 stóp i 6 cali (18,4 m) od bazy domowej. Uderzający, trzymający kij i twarzą do miotacza, stoi po obu stronach bazy domowej, często nazywanej „płytą”.

Aby rozpocząć grę, miotacz próbuje albo wrzucić piłkę obok pałkarza do rękawicy łapacza, albo zmusić uderzającego do uderzenia piłki do gry. Ośmioro obrońców próbuje złapać piłkę lub wyrzucić pałkarza (więcej na ten temat później), aby nie mógł wejść na bazę i zaliczyć biegu (biegu). Celem pałkarza jest wprowadzenie piłki do gry tak, aby żaden z ośmiu obrońców nie mógł jej złapać ani rzucić do innego obrońcy, co skutkuje autami.

Trwa mecz baseballowy.

Mecz baseballowy trwa dziewięć rund i jest rozstrzygany na podstawie outów, a nie czasu. Każdy klub ma trzech graczy z drugiej drużyny, aby zakończyć każdą zmianę. Zawodnik zostaje wyautowany, jeżeli (1) nie trafi na trzy rzuty z rzędu, (2) zawodnik drużyny przeciwnej złapie piłkę na polu zewnętrznym (trawa poza polną drogą prowadzącą z bazy do bazy), (3) drużyna przeciwna gracz oznacza gracza piłką lub (4) przeciwnik wchodzi na bazę, do której biegnie gracz trzymając piłkę.

Boisko ma miejsce, gdy zawodnik drużyny przeciwnej, zwany miotaczem, stoi na kopcu na środku boiska i rzuca piłkę. Pałkarz jest członkiem drużyny przeciwnej, który próbuje uderzyć piłkę, którą rzuca miotacz. Piłka zostaje wprowadzona do gry, gdy pałkarz wchodzi w kontakt z podrzuconym przez miotacza, a pałkarz jest określany jako biegacz bazowy. Gdy pałkarzowi nie uda się odbić piłki, ogłasza się strajk i zostaje złapany przez łapacza drużyny przeciwnej (stojącej tuż obok pałkarza).

Po wprowadzeniu piłki do gry i powrocie do bazy domowej po dotknięciu pierwszej, drugiej i trzeciej bazy w tej kolejności, biegacz bazowy zdobywa punkty. Home run ma miejsce, gdy biegacz przy bazach uderza piłkę w trybuny (gdzie siedzisz) lub wystarczająco daleko, aby ukończyć pełny bieg wokół wszystkich baz w rozsądnym czasie. Gracz może poruszać się po bazach, uderzając piłkę lub będąc uderzonym przez innego gracza. Kiedy twoja drużyna zdobędzie punkty, kibicujesz, machasz rękami i przytulasz sąsiada.