sopot2014

Zasady baseballu

0 Shares
0
0
0

seball to sport uprawiany od 1744 roku, a formaty gry pozostały niezmienione aż do czasów współczesnych. Głównymi rynkami gry są Ameryka Północna, Kanada i Japonia. Baseball to sport, który jest uprawiany na całym świecie, a World Series jest szczytem tego sportu. Co zaskakujące, w tym wydarzeniu biorą udział tylko drużyny z Ameryki Północnej.

Cel gry

Baseball to sport, w którym celem jest zdobycie większej liczby przebiegów niż przeciwnik. Celem jest uderzenie piłki tak daleko, jak to możliwe, przed sprintem wokół czterech baz, aby zdobyć bieg. Kiedy pałkarz okrąża wszystkie cztery bazy i nie zostaje wytatuowany, jego miejsce zajmuje inny pałkarz.

Gracze i ich sprzęt

Gra rozgrywana jest między dwiema drużynami, z których każda składa się z dziewięciu graczy. Gra trwa 9 inningów, przy czym każda drużyna naprzemiennie odbija i gra na boisku w każdym inningu. Całkowity wynik na koniec każdej zmiany jest sumowany, a drużyna z największą liczbą punktów wygrywa. Każda drużyna otrzymuje trzy outy w każdej zmianie przed zmianą ról. Każda zmiana jest podzielona na dwie części: górną (gdzie drużyna gości odbija) i dolną (gdzie drużyna gospodarzy odbija) (gdzie drużyna gospodarzy odbija).

Infield i Outfield to dwie części boiska. Kształt rombu oddziela pole infield i outfield, z czterema podstawami w odległości 90 stóp od siebie. Kopiec do miotania znajduje się na środku pola bramkowego, gdzie miotacz stoi i rzuca piłkę pałkarzowi. Na bazie domowej pałkarz zajmuje pozycję. Pierwsza podstawka, druga podstawka i trzecia podstawka to pozostałe trzy podstawki. Zanim pałkarz może zdobyć run, musi dotknąć wszystkich baz.

Do produkcji nietoperzy używa się elementów drewnianych, aluminiowych i metalowych. Piłka ma około 3 cale średnicy i jest biała z czerwonym haftem. Drużyna polowa nosi rękawice, które są w zasadzie gigantycznymi rękawicami, które pomagają w łapaniu i podnoszeniu piłki. Łapacz (który stoi za pałkarzem, aby zebrać brakujące piłki) nosi ochraniacze na nogi, ochraniacz na ciało i kask, a także dodatkową wyściółkę w rękawicy.

Punktacja

Pałkarz musi uderzyć pałką piłkę w odpowiednie pole boiska i okrążyć wszystkie cztery bazy, aby zdobyć punkty (zanim drużyna pałkarz zdoła zebrać piłkę i rzucić ją do bazy, do której biegnie pałkarz). Jeśli gracz trafi home run, piłka zwykle opuszcza boisko i ląduje w tłumie, zdobywając wymagany punkt. Jeśli gracz uważa, że ​​nie dotrze do następnej bazy, zanim zostanie oznaczony, może zatrzymać się w dowolnej bazie.

Jeśli więcej niż jeden gracz jest już na jednej z baz, pojedyncze trafienie może dać kilka punktów. Kiedy słyszysz wyrażenie „bazy są załadowane”, odnosi się to do sytuacji, w której każda baza ma na sobie gracza. W rezultacie, za każdym razem, gdy hitter dotrze do pierwszej bazy, gracze z drugiej i trzeciej bazy są w stanie przedostać się do domu, zdobywając punkt dla swojej drużyny. Liczba graczy, którzy dotrą do bazy domowej przed oznaczeniem, określa, ile punktów zdobędziesz. Za jedno trafienie możesz zdobyć do czterech punktów.

0 Shares