sopot2014

Zasady gry w golfa

0 Shares
0
0
0

Instrukcje dotyczące golfa Instrukcje dotyczące golfa

Gra w golfa, jaką znamy dzisiaj, rozpoczęła się w Szkocji w XV wieku, chociaż jej korzenie sięgają I wieku p.n.e. Król Szkocki Jakub II zabronił golfa w 1457 roku jako niepożądaną rozrywkę, a wiele wdów i wdowców po golfie bez wątpienia chciałoby, aby tak pozostało.
Stare pole w St Andrews, znane jako „Dom golfa”, zostało założone w 1552 roku. Chociaż Musselburgh Links jest oficjalnie uznawane za najstarsze pole na świecie, datowane na „zaledwie” 1672, nie można zaprzeczyć, że golf jest przesiąkniętym sportem w historii i rządzi się zestawem zasad, które mogą być onieśmielające.

Cel gry

Celem gry jest przeniesienie piłki z tee (początkowego punktu dowolnego dołka) na green, a następnie do dołka przy jak najmniejszej liczbie uderzeń. Wyrażenie „dołek” odnosi się zarówno do fizycznego dołka oznaczonego flagą, w którym piłka musi zostać zatopiona, jak i całego obszaru pomiędzy tee a greenem. Przy konwencjonalnym polu składającym się z 18 różnych dołków rozgrywanych kolejno, można to uznać za jedną jednostkę pola.

Gracze i ich sprzęt

W golfa zwykle gra się w grupach trzy- lub czteroosobowych, a profesjonalny turniej składa się zazwyczaj z około 80-160 graczy rywalizujących ze sobą. Istnieją dodatkowe zawody drużynowe, z których najsłynniejszym jest Ryder Cup, w którym Europa rywalizuje ze Stanami Zjednoczonymi. W tym stylu 12 graczy z każdej drużyny rywalizuje w meczach singlowych jeden na jednego i deblu dwa na dwóch.

Sprzęt golfowy jest wysoce uregulowany, z precyzyjnymi specyfikacjami dla prawie wszystkiego, od dokładnej marki i modelu dozwolonych kijów, przez rozmiar i kształt rowków na ich czole (powierzchnia, w którą uderza piłka), po precyzję waga i właściwości aerodynamiczne piłki. Z powodu szybkiego postępu technologicznego rządząca agencja R&A uznała, że ​​nie jest możliwe uregulowanie tej dziedziny.

Oprócz kijów i piłki, gracze zazwyczaj noszą rękawiczki na lewej ręce (dla graczy praworęcznych) i wykorzystują tee, małe kołki, aby podnieść piłkę do pierwszego strzału na danym dołku.
Część pola, w której oddawane jest pierwsze uderzenie, znana jest również jako tee, a golf jest wyjątkowy wśród gier z piłką, ponieważ nie ma znormalizowanego boiska ani pola gry. Chociaż wszystkie pola będą zawierać te same elementy, takie jak tee, greeny, fairwaye i hazardy, układ i rozmiar każdego pola będą się różnić, dzięki czemu każde pole będzie wyjątkowe, co stanowi dużą część atrakcyjności gry.

0 Shares